Ürünler

 

Akrobat Kol


Akrobat kollar; toz, duman ve uçucu gaz toplama sistemlerinde toz kaynağına optimum kunumlandırılabilme özelliği sunan ve kol uzunluğuna bağlı olarak farklı noktalardaki toz kaynaklarına yaklaşabilme becerisi ile merkezi veya lokal toz toplama sistemlerinde sıkça tercih edilen bir toz,duman,gaz yakalama elemanıdır.

Akrobat kollar 2 metre, 3 metre ve 4 metre uzunluğunda, 100 mm, 125 mm, 150 mm ve 200 mm çapında üretilebilmektedir. Hareket kabiliyetine ve basınç kaybına bağlı olarak içten veya dıştan mafsallı olmak üzere opsiyonları bulunmaktadır.


 

 

 

Hava Kilidi (Rotary Valf)


Hava kilidi (Rotary Valf); pnömatik sistemler ve toz toplama sistemlerinde bunkerde biriken malzemenin,tozun boşaltımı esnasında hava akışını engelleyerek ürünün rahat akmasını sağlayan bir hava kesicidir. 

 

 

 

Patlama Tahliye Kapağı


Patlama kapağı; kimya,ilaç,gıda,metal v.b. sektörlerde kullanılan toz toplama sistemlerinde ünite içinde oluşabilecek bir patlama basıncının güvenli bir şekilde tahliye edilmesi için kullanılır.

Toplanan tozun cinsine, patlama basıncına, toz toplama ünitesinin hacmine ve filtrasyon alanına bağlı olarak farklı ölçülerde dizayn edilebilmektedir. 

 

 

 Mekanik İzolasyon Damperi - Valfi


Mekanik izolasyon damperleri; toz toplama ünitesi içinde oluşabilecek bir patlamanın toplayıcı kanallar yardımı ile üretim alanına gitmesini engelleyen sistemlerdir.

Olası bir patlama anında, patlama algılayıcı dedektörler yardımı ile damper kendisini otomatik olarak kapatır ve maksimum sızdırmazlık sağlanarak patlamanın toplayıcı kanallar yardımı ile dağılmasını engeller.

 

 

Kimyasal Patlama İzolasyonu


Kimyasal patlama izolasyonu; toz toplama ünitesi içinde oluşabilecek bir patlamanın oluşturduğu alevin, sistemin diğer alanlarına ve ünite dışına çıkmasını engellemek amacı ile ünite içine kimyasal patlama gazı basma işlemidir.

Olası bir patlama anında, patlama dedektörleri yardımı ile sistem devreye girer ve ünite içine yangın söndürme gazını püskürterek alevin yayılmasını engeller.